K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W pościg za złodziejem

0

Policjanci z lęborskiej patrolówki po pościgu zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do volkswagena T4. Oprócz elektronarzędzi mężczyzna miał przy sobie również narkotyki. 17-latek już wcześniej dał się poznać funkcjonariuszom.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu zaparkowanego na jednej z lęborskich ulic. Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że świadek zdarzenia widział młodego mężczyznę, który wybił tylną szybę w pojeździe i wyciągał z wnętrza elektronarzędzia, a następnie uciekł. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku informuje, że policjanci natychmiast rozpoczęli penetrację okolicy zdarzenia i zauważyli mężczyznę, którego wygląd przypominał podany im rysopis sprawcy. Ten próbował uciec, ale został zatrzymany.

Okazało się, że jest to 17-latek, który dał się już poznać funkcjonariuszom przy okazji innych interwencji. Teraz miał przy sobie także narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za włamanie i kradzież przedmiotów o wartości około 400 złotych grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie także za posiadania narkotyków. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.