K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wielomilionowa inwestycja

0

W Lęborku będzie realizowana transportowa inwestycja, która odmieni okolice dworca PKP i pobliskich ulic oraz wpłynie na poprawę komfortu pasażerów komunikacji kolejowej i autobusowej. Do końca 2019 roku za blisko 26 milionów złotych wybudowany zostanie lęborski węzeł przesiadkowy.

Budowa lęborskiego węzła przesiadkowego przy dworcu kolejowym ma kosztować blisko 26 milionów złotych. Aż 85 procent z tej kwoty, czyli ponad 21 milionów złotych, stanowi pozyskana przez miasto dotacja marszałka województwa.

Burmistrz Witold Namyślak zaznacza, że jest to największy projekt, który otrzymał dofinansowanie marszałkowskie. Najprawdopodobniej w sierpniu będzie podpisana umowa. W ramach węzła przesiadkowego przebudowana zostanie nowa ulica Dworcowa. Będzie także długo oczekiwane przejście podziemne do ulicy Żeromskiego.

W ramach wielomilionowej inwestycji powstanie, między innymi, przy dworcu PKP pętla autobusowa z zadaszonymi stanowiskami dla lokalnych przewoźników wraz z parkingiem dla autobusów oraz – co równie ważne – parking dla 124 pojazdów osobowych. Wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i zadaszony będzie parking dla rowerów oraz postój taxi. Burmistrz Namyślak dodaje, że projekt obejmuje także zakup pięciu nowych autobusów dla komunikacji miejskiej i ma nadzieję, że realizacja – począwszy od przejścia podziemnego – rozpocznie się jeszcze w tym roku. Zakończenie całego projektu powinno nastąpić w 2019 roku.

Zmiany obejmą również park im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Stawek w parku przebudowany zostanie na przepływowy zbiornik retencyjny. Na całym obszarze węzła przesiadkowego zamontowane będzie także nowe oświetlenie – 130 nowoczesnych lamp. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.