K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Parking dla grzybiarzy

0

Na terenie Leśnictwa Maszewo w powiecie lęborskim otwarto pierwszy na Pomorzu parking grzybowy. Na miejscu znajdują się, między innymi, tablice informacyjne i zadaszona wiata. Udostępniona dla ruchu została również droga prowadząca do parkingu.

Całość infrastruktury położona jest na terenie Leśnictwa Maszewo. Miejsce wybrano nieprzypadkowo. Tereny te obfitują w prawdziwki i podgrzybki. Piotr Mądrzak, leśniczy z Maszewa podkreśla rolę jednego z mieszkańców tej wsi. Leśnictwo podchwyciło jego inicjatywę i zbudowało wiatę i parking z własnych środków. Przy nim stanęły trzy tablice informacyjne.

Udostępniona dla ruchu została również droga prowadząca do parkingu. Adam Dominiecki z Nadleśnictwa Cewice zaznacza, że droga będzie dostępna prze cały okres grzybobrania. Dodaje, że parking dedykowany grzybiarzom jest pierwszą taką inicjatywą na Pomorzu.

Na parkingu nie ma, wydawałoby się, rzeczy podstawowej, czyli koszy na śmieci. Leśniczy Mądrzak przyznaje, że jest to inicjatywa leśników. Miejsce śmieci jest w sortowni, a nie w lesie. Kosze na śmieci wabią dzikie zwierzęta, a same śmieci są dla nich niebezpieczne. – Poza tym estetyka lasu wymaga, żeby śmieci w nim nie było – przypomina Piotr Mądrzak.

Droga wraz z parkingiem będzie udostępniona do 30 września. Natomiast już niedługo w Cewicach szykowana jest kolejna atrakcja dla amatorów grzybowych przygód – Pomorskie Mistrzostwa w Grzybobraniu, które odbędą się 3 września. Więcej informacji w tej sprawie oraz mapę dojazdu do parkingu można znaleźć na stronie internetowej Nadleśnictwa Cewice. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.