K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

SOK z muralem

0

Słupski Ośrodek Kultury uroczyście otworzył w czwartek nowy mural. Tym razem ścienne malowidło ozdobiło budynek niedaleko siedziby placówki przy ulicy Braci Gierymskich w Słupsku.

Na ścianie budynku nr 4 przy ulicy Braci Gierymskich w Słupsku powstał nowy mural. Jego autorem jest słupszczanin Ireneusz Jasutowicz, znany jako Tankpetrol, który wspólnie z animatorami Słupskiego Ośrodka Kultury tworzył go przez ostatni tydzień.

Chciałem, aby mural ten nawiązywał do wspomnień z dzieciństwa każdego z nas. Ta aureolka nad głową dziewczynki oznacza niewinność młodzieńczych lat, natomiast piegi i naciągnięte warkocze podkreślają ich urwisowatość i nieposłuszność – mówi autor malowidła.

Ideą dzieła tworzonego na szczytowej ścianie budynku było łączenie ludzi poprzez sztukę. Sam proces twórczy pozwolił poznać techniki, którymi posługuje się mieszkający obecnie w Manchesterze Irek Jasutowicz. W tworzeniu muralu uczestniczyli także inni artyści.

Słupskie malowidło jest jedynym w Polsce śladem twórczości znanego i cenionego nie tylko w Europie, ale i na świecie autora dzieł street art.

Gdyby nie Irek, nie byłoby muralu. Nie byłoby go też, gdyby nie dyrektor SOK-u, Jola Krawczykiewicz, której bardzo dziękuję, i gdyby nie ludzie, działający w niezmiennym składzie od zeszłego roku, kiedy powstawał mural na Bema – mówi Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury.

Jest to już kolejne malowidło ścienne w naszym mieście. Być może zwiększenie liczby wielkogabarytowych ekspozycji malarskich zwiększy także turystyczną atrakcyjność miasta.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.