K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dofinansowanie dla szpitala

0

W Starostwie Powiatowym w Lęborku podpisano umowę o dofinansowanie projektu, który od października będzie realizowany w lęborskim szpitalu. W uroczystości uczestniczył między innymi wicemarszałek województwa pomorskiego.

Umowa o dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 została dzisiaj (4 sierpnia) podpisana w siedzibie lęborskiego starostwa. Ponad 6 milionów złotych zostanie przeznaczonych na poprawę dostępności do kompleksowych świadczeń zdrowotnych dla pacjentów ze schorzeniami układu krążenia. Z czego blisko 5 milionów złotych wyniesie dofinansowanie. Środki finansowe pozwolą na rozbudowę, modernizację i wyposażenie poszczególnych oddziałów lęborskiego szpitala. Chodzi o oddziały kardiologiczny i rehabilitacji kardiologicznej oraz poradni, a także utworzenia zespołu do kinezyterapii w ramach działu fizjoterapii lęborskiego SPS ZOZ-u. W uroczystości wzięli udział, m.in. przedstawiciele zarządu województwa pomorskiego – Wiesław Byczkowski oraz Paweł Orłowski.

Lidia Kodłubańska, dyrektor SPS ZOZ w Lęborku wyraziła zadowolenie, że szpital utrzymał oddziały kardiologiczny i urazowo-ortopedyczny. Dzięki temu realizacja tego projektu będzie nie tylko realna, ale i zgodna z oczekiwaniami kierownictwa szpitala.

Projekt będzie realizowany od października tego roku do marca 2019. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.