K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konkurs na ziołowy bukiet

0

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza do udziału w III Konkursie na Tradycyjny Bukiet Ziołowy. Celem konkursu jest przegląd wytworów plastyki obrzędowej związanej ze świętem Matki Bożej Zielnej i popularyzacja tradycji związanych ze świętem Matki Bożej Zielnej.

Jury konkursowe wyłoni najpiękniejszy bukiet ziołowy, biorąc pod uwagę walory artystyczne bukietów i surowce z których zostały wykonane.

W konkursie przewidziano nagrody pieniężne (I miejsce – 200 zł, II – 150 zł, III – 100 zł). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 sierpnia 2017 r. o godz. 13:00 podczas Pomorskiego Święta Ziół, organizowanego w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. Bukiety, wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia, można składać w muzeum w Swołowie do 15 sierpnia 2017 r. – do godz. 12.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej: www.swolowo.pl. Informacje na temat konkursu udzielane są pod numerem: 59-811 94 10. Osobą do kontaktu w jego sprawie jest Mikołaj Radomski, etnolog Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. (mpś)

Fot. MPŚ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.