K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oszustwo na banknot

0

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn. Są oni podejrzani o próby dokonywania oszustw finansowych w pomorskich miejscowościach.

O podejrzanych klientach poinformował funkcjonariuszy właściciel punktu handlowego. Przestępcy trafili już do policyjnego aresztu. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Nowa metoda oszustów polega na tym – informuje komisarz Sebastian Cistowski, p.o. oficera prasowego KMP w Słupsku – że dokonują oni opłaty za zakupy banknotem o dużym nominale, a po otrzymaniu reszty sprawnie chowają ją do kieszeni, następnie wszczynają awanturę, że nie otrzymali całej reszty i żądają jej wydania. Policjanci ustalili, że w ten sposób zatrzymani mężczyźni próbowali już oszukać ekspedientkę w jednej z usteckich lodziarni.

Sprawcy to mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 37 i 50 lat. Kryminalni nie wykluczają, że mogli oni działać od dłuższego czasu na terenie kilku miejscowości. Obecnie czynności śledczych skupiają się na ustaleniu świadków tych przestępstw oraz osób pokrzywdzonych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.