K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Potrącenie kierowcy skutera

0

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu marki Rover i skutera doszło na terenie Nowej Wsi Lęborskiej. Kolizja spowodowała blisko dwugodzinne utrudnienia w ruchu, który odbywał się wahadłowo.

W czwartek (3 sierpnia) około godz. 12 dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu kierującego skuterem. Do zdarzenia miało dojść na głównej ulicy w Nowej Wsi Lęborskiej, czyli Grunwaldzkiej. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze policji. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i odtworzono jego przebieg.

Według policyjnych ustaleń, kierujący osobowym pojazdem marki Rover 75 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy skutera. W efekcie doszło do ich zderzenia. Kierujący skuterem doznał obrażeń w postaci stłuczeń.

Za to wykroczenie na kierowcę samochodu został nałożony mandat karny. Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu drogowym. Przez około dwie godziny mundurowi puszczali pojazdy wahadłowo.

Niestety w wakacje często dochodzi do zdarzeń z udziałem kierowców jednośladów. Przypomnijmy, że na początku lipca – również na terenie Nowej Wsi Lęborskiej – miał miejsce wypadek śmiertelny, w którym życie stracił motocyklista. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.