K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z intencjami na Jasną Górę

0

W sobotę wyruszy rowerowa pielgrzymka diecezji pelplińskiej na Jasną Górę. 34-osobowa grupa pielgrzymów z Lęborka dotrze na miejsce 13 sierpnia. Uczestnicy peregrynacji złożą w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej karteczki z indywidualnymi intencjami.

Jutro, 5 sierpnia, tuż po porannym nabożeństwie w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku, 34-osobowa grupa rozpocznie rowerową pielgrzymkę do duchowej stolicy kraju.

Ks. Tomasz Syldatk, jeden z organizatorów pielgrzymki rowerowej diecezji pelplińskiej na Jasną Górę, nie krył radości z faktu, że z roku na rok – a jest to już 19. pielgrzymka – popularność tej formy religijnej peregrynacji rośnie. Już na przełomie stycznia i lutego lista uczestników była praktycznie zamknięta. W zeszłym roku utworzona została dodatkowa grupa, która w tym samym czasie rusza z Kościerzyny. Kolejna grupa wyruszy z Pelplina 6 sierpnia. Na niedaleka przyszłość planowane jest utworzenie jeszcze jednej grupy, która będzie miała swój początek w Chojnicach.

Rozpiętość wiekowa uczestników tej pielgrzymki jest dość duża. Są wśród nich gimnazjaliści, ale też osoby będące już emerytami. W pierwszych latach wśród pielgrzymów dominowali mężczyźni, ale ostatnio zaznacza się większościowy udział kobiet. Ks. Syldatk zachęca wszystkich, którzy jeszcze się na taki rodzaj pielgrzymki nie zdecydowali, by dołączyli do grupy. W tym roku już na to praktycznie nie ma szans, ale lista przyszłorocznych pielgrzymów rowerowych jest otwarta. – Jest to coś wspaniałego – zapewnia kapłan – łączenie swojej rowerowej pasji z trudem pątniczym i modlitwą. Z wymiarem duchowym.

W Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej złożone zostaną karteczki z indywidualnymi intencjami. Wielu uczestników łączy uciążliwości pielgrzymowania z indywidualnymi intencjami. – O to właśnie chodzi, żeby te nasze poty, trudy i zmęczenie włączyć w modlitwę. Żeby zanieść nasze intencje, ale także intencje wszystkich tych, którzy je nam polecają. Od kilku lat jest już naszą tradycją, że mamy taki woreczek, do którego zbieramy po drodze, a szczególnie w Lęborku i okolicach, karteczki ze spisanymi intencjami.

Trasa liczy łącznie około 600 kilometrów. Każdego dnia pielgrzymi pokonają 70-80 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.