K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Molestował dziecko?

0

Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadzi postępowanie przeciwko 45-latkowi, któremu postawiono zarzut popełnienia innej czynności seksualnej na szkodę małoletniej poniżej 15. roku życia. Mężczyzna przebywa obecnie w areszcie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że do nagabywania dziecka przez dojrzałego mężczyznę miało dość w centrum Lęborka, w pobliżu fontanny, na początku sierpnia. Około 8-letnia dziewczynka beztrosko bawiła się wodą, w chwili gdy zainteresował się nią 45-latek. Interweniowali świadkowie niepokojącego zajścia. Obecnie sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Lęborku. Przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie.

Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku, informuje, że podejrzanemu przedstawiony został zarzut popełnienie innej czynności seksualnej na szkodę małoletniej poniżej 15. roku życia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Złożył szerokie wyjaśnienia. Do Sądu Rejonowego w Lęborku skierowany został wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania i sąd zdecydował o aresztowaniu 45-latka na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo to grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.