K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przybywa szczęścia z plastiku

0

Słupski ratusz serwuje mieszkańcom i turystom symbole szczęścia. Kolejny plastikowy niedźwiadek stanął tym razem w alei Wojska Polskiego.

W alei Wojska Polskiego, naprzeciwko baru Poranek oraz najstarszej pizzerii w Polsce, stanął młodszy brat obecnych od jakiegoś czasu w mieście tzw. niedźwiadków szczęścia. O kolejnym misiu z plastiku opowiedziano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Prezydent Robert Biedroń poinformował, że niedźwiadek został przygotowany przez artystę z naszego regionu. Za przynależny do regionu samorządowiec uważa miasto Koszalin. – Chociaż nie mamy zapowiadanego przez polityków województwa środkowopomorskiego, to mamy tradycje dobrej współpracy w ramach województwa środkowopomorskiego – stwierdził prezydent. Dodał, że niedźwiadek będzie prezentował miejsce wyjątkowe na mapie Słupska, bo najstarszą pizzerię w kraju i słupski bar Poranek.

Autorem artystycznego odzienia nowej figury jest koszalinianin Tomasz Cukin Żuk. Jego miś pomalowany jest – według artysty – w sposób kosmiczno-gastronomiczny. Muralista powiedział, że zadanie było trudne, bo aranżowanie misia „pod gastronomię” mogłoby skończyć się szyldem reklamowym, a on walczy z reklamami.

Postanowiłem odwrócić sytuację i zrobić misia artystycznego – mówi T. Cukin Żuk. – Wygląda tak, że namalowana jest planeta włoska. Trasa poprowadzona została po galaktyce. Leci nią na kawałku pizzy pan, który sprowadził pizzę do Polski.

Pomysły władz miasta na organizację konferencji prasowych zdają się coraz bardziej zaskakiwać. Przypomnijmy, to już kolejny z plastikowych niedźwiadków szczęścia, które z początkiem lata zagościły na ulicach miasta. Ratusz obiecuje poszerzenie ich stada w najbliższym czasie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.