K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szafranka… niezadługo!

0

W czerwcu miała się rozpocząć gruntowna przebudowa ulicy Szafranka w Słupsku. Kończy się pierwsza dekada sierpnia, a stan drogi tylko się pogarsza. Ratusz nie widzi jednak problemu w opóźnieniu robót. Uspokaja mieszkańców zapewnieniem, że inwestycja ruszy niebawem.

Na remont ulicy Szafranka jej mieszkańcy czekają niemal od początku tego TBS-owskiego osiedla. Światłem w tunelu miała być rewitalizacja drogi, czego początek ratusz zapowiadał na czerwiec tego roku. Jednak na progu drugiego tygodnia sierpnia stan ulicy nie uległ zmianie. A jeśli już, to tylko na gorsze. Ratusz jednak uspokaja mieszkańców.

Jesteśmy po przetargach, są podpisane umowy – zapewnia wiceprezydent Marek Biernacki. – W maju musieliśmy podejmować decyzje o przesunięciu dodatkowych środków, co spowodowało troszeczkę zamieszania w harmonogramie realizacji. Z tego, co wiem, to w tym tygodniu powinny już być rozpoczęte roboty uzbrojeniowe, podziemne, zdejmowanie płyt… Tak jak założyliśmy, wykonanie całej ulicy do końca roku, natomiast kwestia odbioru i rozliczenia przeciągnie się na przyszły rok, ponieważ w budżecie nie mamy w tym roku pełnej kwoty. Mamy cztery miliony, a w przyszłorocznym milion, w związku z tym tak musi być skorelowana ta inwestycja – właśnie ze względów budżetowych – aby rozliczenie mogło częściowo zachodzić na kolejny rok.

Po długich konsultacjach społecznych ulica Szafranka może doczeka się wkrótce nowej odsłony. Jednak do czasu rozpoczęcia robót – odnawiana jest jedynie na papierze i w kolejnych obietnicach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.