K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Biegiem do Jantara

0

Ostatniego dnia września tego roku odbędzie się pierwszy słupski półmaraton „Biegiem do Jantara”. Jak wskazuje nazwa, bieg rozpocznie się oraz zakończy w Centrum Handlowym Jantar.

Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Centrum Handlowym Jantar organizuje półmaraton. Pierwsze tego typu zawody sportowe odbędą się pod nazwą „Biegiem do Jantara”. Agnieszka Klimczak ze Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji informuje, że start i meta oraz biuro zawodów zlokalizowane zostały na terenie CH Jantar przy ulicy Kołobrzeskiej. Zapisywać się można na stronie internetowej domtel-sport.pl. Organizatorzy przewidują, że w biegi weźmie udział 300 osób, ale jeżeli zainteresowanie będzie większe, limit zostanie zwiększony. Chętni do udziału mogą śledzić profil wydarzenia na Facebooku. Tam będą podawane wszelkie informacje o przygotowaniach, nagrodach, pakietach i terminach.

Trasa półmaratonu będzie biegła ulicami miasta. Organizatorzy docelowo ułożyli ją w taki sposób, aby zapewnić biegaczom komfort rywalizacji oraz umożliwić relaksujący, choć także i wymagający przebieg wydarzenia. Joanna Gałka, dyrektorka Centrum Handlowego Jantar zachęca do udziału w półmaratonie zdradzając część zawartości pakietów startowych. Znajdą się w nich, między innymi okolicznościowa koszulka, izotonik i batonik, a pierwsze 300 osób, które się zapiszą i dokonają wpłaty znajdą w nim także powerbank.

Aby wziąć udział w maratonie, należy uiścić jednorazową opłatę wpisową w wysokości 50zł. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać także na stronie www.sosir.slupsk.pl. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.