K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Letnie docieplanie

0

W wakacje, w najlepsze trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Dziewięć obiektów, głównie przedszkoli i szkół, będzie docieplonych i wyposażonych

w nowoczesne instalacje grzewcze.

Włodarze Słupska wykorzystują sezon letni na przeprowadzanie remontów miejskich nieruchomości. Termomodernizacją objęte zostały obiekty oświatowe, pomocy społecznej i sportowe. Już od początku wakacji trwają prace przy pływalni SOSIR-u, a także Szkole Podstawowej nr 10. Zupełnie nowy wygląd zyskała elewacja Miejskiego Przedszkola nr 10, gdzie na jednej ze ścian pojawił się kolorowy mural. Wykonano również docieplenie stropodachu z położeniem nowego pokrycia dachowego. Budynek wyposażono w nową instalację co. Remonty rozpoczęto w dwóch innych przedszkolach przedszkolach – przy ul. Wileńskiej i Koszalińskiej.

Wśród szkół średnich nowym wyglądem cieszyć będą ogólniaki przy Szarych Szeregów i Deotymy. Niektóre inwestycję modernizacyjne zostały już zakończone, jak w przypadku Teatru Rondo czy Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza”.

Magistrat ma nadzieję, że inwestycje wpłyną w przyszłości na niższe koszty utrzymania budynków miejskich. Docieplanie ścian, wymiana elementów grzewczych oraz montaż instalacji źródeł energii odnawialnej ma przyczynić się do zyskania znacznych oszczędności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.