K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budowa pięciu ulic

1

Miasto rozstrzygnęło przetarg na wykonanie pięciu ulic na trenie Lęborka. Pierwszy etap prac budowlanych rozpocznie się już we wrześniu tego roku. W rezultacie powstanie ponad 1800 metrów nowych dróg.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się w Lęborku kolejne inwestycje związane z budową nowych dróg. Wykonawcą zadania, podzielonego na osiem etapów, będzie spółka Kruszywo z Lini. Firma została wyłoniona w przetargu miejskim, który rozstrzygnięto w lipcu.

Radna Halina Łukian wyjaśnia, że zadanie to dotyczy ulic Małopolskiej, Mazowieckiej, Szarych Szeregów, Generała Sosabowskiego i Batalionu Zośka. Wskazanie padło na te ulice, ponieważ są one od dawna zamieszkałe, a korzystają z dróg gruntowych. Kiedy pada deszcz, tworzą się kałuże i grzęźnie się w błocie. Teraz, dzięki temu przedsięwzięciu, powstanie 1800 metrów dróg.

W wyznaczonych miejscach miasta powstanie w większości droga asfaltowa, ale również nawierzchnia z kostki betonowej. W tym roku ma rozpocząć się i zakończyć budowa odcinka ulicy Małopolskiej, od Pomorskiej do Lubelskiej. Radna Łukian dodaje, że drugi etap rozpocznie się w grudniu i będzie to kolejny odcinek ulicy Generała Sosabowskiego. Całość prac ma się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

Całkowity koszt planowanego przedsięwzięcia drogowego wyniesie blisko 3 miliony złotych. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. No najlepiej remontuje się albo buduje u siebie na podwórku bądź w okolicy radna Łukian doskonale o tym wie! Nasuwa się tylko pytanie czy ona ma taką siłę przebicia czy też pozostali radni to takie d*** wołowe, że nie potrafią zadbać o swoje rejony? Na osiedlu sportowym do dnia dzisiejszego dzieci idą do szkoły przez las albo obok, nie ma chodnika a od 2 tygodni jest dopiero przejście dla pieszych!!! Wstawienie znaku ścieżki rowerowej na drodze gruntowej obok kościoła nie załatwia sprawy, może by tak w końcu coś z tym zdziałać. Fajnie jest, że budują się nowe mieszkania w nowych blokach ale niestety ludzie nie mają zdolności latania!