K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Park na Szafranka do wzięcia

0

Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku ogłosił przetarg na budowę parku rekreacyjnego przy ulicy Szafranka. Jest to projekt realizowany w ramach tegorocznego budżetu partycypacyjnego.

Park rekreacyjno-sportowy przy ulicy Szafranka to pomysł, którego realizacja jest finansowana ze Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego. Zarząd Infrastruktury Miejskiej ogłosił na początku miesiąca przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Radna Anna Rożek, autorka projektu, przypomina, że wniosek ten zyskał w głosowaniu poparcie około 2250 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu powstaniem parku. W projekt zaangażowało się wiele grup mieszkańców i żołnierzy, pracownicy i rodzice Szkoły Podstawowej nr 5. Wstępnie projekt zakładał powstanie trzech stref parkowych – plac zabaw dla dzieci, strefa fitness oraz rekreacyjno-wypoczynkowa dla osób starszych. Ideą przewodnią całości było utworzenie miejsca integracyjnego dla mieszkańców osiedla.

Radna zwraca uwagę na problem związany z realizacją tego projektu. Od czasu ogłoszenia wyników budżetu minęło 10 miesięcy, a prace nadal nie są rozpoczęte. Anna Rożek wprawdzie cieszy się, że przetarg nareszcie został ogłoszony i ma nadzieję, że pracownicy ZIM-u dołożą wszelkich starań, aby park spełniał oczekiwania pomysłodawców i mieszkańców, ale martwią ją terminy. Podczas kwietniowych konsultacji społecznych zapowiadano, że budowa rozpocznie się na przełomie lipca i sierpnia. Tymczasem teraz jest już drugi tydzień sierpnia i dopiero ogłoszono przetarg. W związku z tym – patrząc optymistycznie i realistycznie – park zostanie zrobiony dopiero około listopada. Warunkiem jest wyłonienie wykonawcy i dotrzymanie przez niego terminów.

Mam nadzieję, że nie będzie tak, jak ze Stawkiem Łabędzim i budowa parku nie zostanie przesunięta na następny rok – mówi radna. – Pamiętajmy, że jest to budżet partycypacyjny i takie przesuwanie byłoby lekceważeniem mieszkańców. Dla mnie jest to kłopotliwe, ponieważ wielu mieszkańców pyta mnie o to, kiedy zaczynamy budowę parku rekreacyjno-sportowego. Poza tym zgłosiłam już do budżetu partycypacyjnego na 2018 rok projekt Budowa parku rekreacyjno-sportowego przy ul. Szafranka – Etap II. Chciałabym, żeby w ramach tego wniosku powstało w parku oświetlenie i żeby teren ten został ogrodzony. Szczerze mówiąc, chciałam już wycofać ten wniosek, bo co mówić o etapie drugim, kiedy nie powstał jeszcze etap pierwszy. Mieszkańcy jednak zabronili mi i obiecali wsparcie.

Szczegóły oferty wraz z koncepcją zagospodarowania terenu dostępne są na stronie internetowej ZIM. Oferty można składać do 17 sierpnia tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.