K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiany w komunikacji

0

Od tego tygodnia w komunikacji miejskiej w Słupku obowiązują wprowadzone niedawno zmiany. Nowością jest 30-minutowy bilet oraz obniżenie limitu oddanej krwi, aby uzyskać prawo do posługiwania się biletem honorowego krwiodawcy.

Z początkiem tygodnia w życie weszły zmiany w słupskiej komunikacji miejskiej. Postarano się o wprowadzenie dodatkowych ułatwień dla pasażerów. Pojawiła się nowa forma biletów i dodatkowe ulgi dla niektórych mieszkańców.

Marcin Grzybiński z Zakładu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku informuje, że bilet jednorazowy – pojedynczy lub w karnecie – jest jednocześnie biletem 30-minutowym. W ciągu pół godziny od skasowania jest on ważny i pasażer może w tym czasie przesiąść się do autobusu innej linii bez konieczności kasowania w nim kolejnego biletu.

Od teraz na zniżki przy zakupie biletów mogą liczyć dawcy szpiku i organów. Natomiast osobom oddającym krew obniżono próg, od którego mogą ubiegać się o bilet Honorowego Krwiodawcy. Dla mężczyzn limit zmniejszono z 25 do 18 litrów, a w przypadku kobiet z 18 do 15 litrów. Ulgi przewidziano także dla osób represjonowanych. W uchwale dotyczącej zmian w komunikacji zapisano również dni, kiedy przejazdy będą bezpłatne. Marcin Grzybiński przypomina, że bezpłatnie będzie można jeździć od rana do wieczora 1 listopada (Dzień Wszystkich Świętych) i 22 września (Dzień bez Samochodu).

Zmiany mają dodatkowo zachęcić słupszczan do korzystania z usług komunikacji miejskiej, na czym bardzo zależy sternikom miasta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.