K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mural Zamenhofa

0

Słupski Ośrodek Kultury prowadzi do końca tego tygodnia głosowanie na projekt nowego muralu. Będzie on nawiązywał do postaci Ludwika Zamenhofa i powstanie na budynku przy nazwanej na cześć twórcy esperanto ulicy.

Do końca tego tygodnia można głosować na projekty nowego muralu, który ma wkrótce powstać w naszym mieście. Będzie on poświęcony wybitnej postaci, twórcy języka esperanto, Ludwikowi Zamenhofowi. Aleksandra Ciecholewska ze Słupskiego Ośrodka Kultury podkreśla, że celem pomysłodawców jest aby murale powstawały z udziałem słupszczan. Tym razem będą mieli możliwość głosowania na jeden z dwóch projektów autorstwa studentów Pawła Płóciennika i Zuzanny Litawińskiej. Zwycięski projekt znajdzie się na ścianie budynku przy ul. Zamenhofa 5. Już teraz można oddawać swoje głosy na fan page`u sok.street art lub profilu facebookowym Słupska.

Budynek przy ulicy Ludwika Zamenhofa 5 zlokalizowany jest niedaleko Starego Rynku, a powstały tam mural ma dobrze komponować się z otoczeniem oraz innymi, okolicznymi muralami. Na projekty można głosować do końca tego tygodnia, a rozpoczęcie prac Aleksandra Ciecholewska deklaruje następnego dnia po podliczeniu głosów.

Projekty murali można znaleźć na stronach internetowych urzędu miasta oraz Słupskiego Ośrodka Kultury. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.