K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Obywatelskie zatrzymanie

0

Jeden z uczestników ruchu drogowego nie pozostał obojętny wobec dziwnie zachowującego się kierowcy pojazdu osobowego. Postanowił interweniować i zatrzymać auto. Okazało się, że prowadzący renault był pijany.

Dzięki szybkiej reakcji obywatelskiej zakończona została jazda pijanego kierowcy po drodze wojewódzkiej nr 214, w miejscowości Żarnowska, w powiecie lęborskim. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku informuje, że świadek – mając uzasadnione podejrzenie, że kierowca samochodu renault jest pod wpływem alkoholu – zajechał mu drogę.

Mężczyzna wyczuł woń alkoholu od zatrzymanego kierowcy, wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu, uniemożliwiając tym samym dalszą jazdę. Cały czas był również w kontakcie telefonicznym z dyżurnym policji. Na miejscu pojawili się funkcjonariusze z Łeby. Zbadali kierującego pod kątem zawartości alkoholu w jego organizmie i okazało się, że miał on ponad promil. Sprawdzenie rejestru policyjnego ujawniło dodatkowo, że zatrzymany mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania samochodem.

Pojazd został zabezpieczony, a kierującego, jak się okazało mieszkańca powiatu lęborskiego, czeka sprawa w sądzie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3. Za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień grozi kara grzywny, a także dodatkowo osoba taka może zostać ukarana orzeczeniem zakazu prowadzenia pojazdu. Policjanci podkreślają, że zachowanie mężczyzny, który nie pozostał obojętny i we właściwy sposób zareagował , należy uznać za prawidłowe i godne pochwały. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.