K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Podwójne włamanie

0

Na terenie Lęborka włamano się do samochodu. Złodziej posunął się jednak krok dalej. Klucze, które znajdowały się wewnątrz plądrowanego volkswagena, wykorzystał, aby wejść do mieszkania właściciela pojazdu.

W tym tygodniu kryminalni z lęborskiej policji, pracując nad wyjaśnieniem sprawy włamania do samochodu oraz mieszkania, zatrzymali 20-letniego mieszkańca Lęborka. Jak ustalono, mężczyzna włamał się i ukradł z volkswagena m.in. radioodtwarzacz, akumulatory, opony i dokumenty pojazdu – o łącznej wartości około 2.000 złotych. Dodatkowo lęborczanin zabrał z pojazdu klucze do mieszkania, z którego następnie wyniósł przedmioty o wartości ponad 3.500 złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku informuje, że dzięki ustaleniom operacyjnym udało się tego mężczyznę zatrzymać. Usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przestrzegają kierowców przed pozostawianiem w pojazdach wartościowych rzeczy oraz dokumentów, które mogą służyć złodziejom w przestępczych procederach. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.