K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczny weekend

0

Długi i słoneczny wakacyjny weekend zachęcał do wyjazdów poza miasto. Jak zawsze przy takich okazjach, na drogach zrobiło się tłoczno, ale policjanci ze Słupska nie odnotowali w regionie poważniejszych wypadków.

Miniony weekend dla wielu był ostatnią okazją do wydłużenia letniego wypoczynku. Urlopowicze tłumnie ruszyli nad morze w poszukiwaniu upragnionego spokoju. Wolnego nie mieli jednak funkcjonariusze ze słupskiej drogówki, którzy od 11 do 15 sierpnia na drogach powiatu prowadzili akcję „Sierpniowy weekend”. Zatrzymanym do kontroli kierowcom policjanci przeprowadzali badania na obecność alkoholu, a pojazdy sprawdzali pod kątem stanu technicznego.

Sebastian Cistowski z KMP w Słupsku informuje, że policjanci przeprowadzili ponad 800 badań kierowców na zawartość alkoholu. Zatrzymano 9 nietrzeźwych kierujących. Prawo jazdy zostało zatrzymane dwóm kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto konieczne było zabezpieczenie miejsc 58 kolizji drogowych i jednego wypadku.

Do końca wakacji zostały jeszcze dwa tygodnie. Policjanci przypominają o zachowaniu rozsądku na drodze, aby zdrowo i cało wrócić z urlopu do domów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.