K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert w garnizonie

0

W przyszłą niedzielę, 27 sierpnia, w Kościele Garnizonowym p.w. Chrystusa Króla Wszechświata w Lęborku odbędzie się koncert. Wystąpi Chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. W programie znalazły się, między innymi, sakralne dzieła organowe wielkich mistrzów.

Chór Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku wystąpi w kościele garnizonowym na terenie lęborskiej jednostki wojskowej przy ulicy Obrońców Wybrzeża.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19 – mówi Maciej Jachimowicz. – Usłyszymy polską muzykę chóralną. Jest to dla nas bardzo ważne, żeby promować polską kulturę muzyczną. W programie znalazły się chyba najpiękniejsze jej przykładu – od baroku do współczesności. Jeżeli chodzi o muzykę organową będziemy mieli możliwość słuchać Bacha, jego wielkich dzieł organowych.

Na uczestników niedzielnego koncertu będzie czekała muzyczna niespodzianka. Maciej Jachimowicz zapowiada premierę utworów Igora Jankowskiego. Nie tylko organisty lęborskiego sanktuarium, ale i świetny kompozytor. Ma nadzieję, że światowe prawykonanie tych kompozycji będzie w Lęborku dużą atrakcją.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.