K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lepiej późno niż wcale

0

Mieszkańcy Wczasowej w Słupsku po 37 latach doczekali się remontu swojej ulicy. W ramach prac powstanie kanalizacja deszczowa, a nawierzchnia zostanie utwardzona.

Wczasowa była w Słupską jedną z ulic najdłużej czekających na twardą nawierzchnię. Po prawie 40 latach miasto przystępuje do jej remontu, który długi czas był odwlekany z powodu braku pieniędzy. Obecnie trwające roboty wykonane są w 60 procentach. Jak na razie położono kostkę brukową i krawężniki oraz doprowadzono sieć oświetleniową.

Andrzej Obecny, radny klubu „Nareszcie Zmiana” mówi, że jest to ostatnia ulica w Słupsku, która nie miała twardej nawierzchni. – Ulica Sułkowskiego ma tę twardą nawierzchnię. Wprawdzie nie jest to nawierzchnia docelowa, ale ją ma. Ulica Wczasowa była nader pechowa, ponieważ ona już była w projekcie inwestycyjnym w chwili, gdy robiono ulicę Sportową. Niestety, jednym pociągnięciem prezydenta Kobylińskiego została wykreślona, chociaż koszty tej inwestycji były stosunkowo nieduże – wspomina radny.

Inwestycja obejmie nie tylko teren ulicy. Na przejściu do znajdującej się w sąsiedztwie ulicy Kaszubskiej zostaną wybudowane schody, które poprawią w tym miejscu komunikację. Chodzi przede wszystkim możliwość przejścia z nowych osiedli domków przy ulicach Owocowej i Duńskiej do placówek edukacyjnych i administracyjnych w ciągu ulicy Sportowej.

Za zgodą mieszkańców zmieniono pierwotną koncepcję przebudowy ulicy Wczasowej. Dzięki temu udało się zmniejszyć koszty remontu z 2,5 mln do 850 tys. złotych. Koniec prac przewidziany jest jeszcze w tym miesiącu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.