K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Łucznicze mistrzostwa

0

W Mistrzostwach Europy Łucznictwa Tradycyjnego na Węgrzech weźmie udział reprezentantka powiatu lęborskiego. Marzena Goike przygotowuje się obecnie do wyjazdu i rywalizacji z najlepszymi zawodnikami.

Marzena Goike, znana z licznych osiągnięć w łucznictwie tradycyjnym mieszkanka naszego regionu, będzie reprezentowała powiat lęborski podczas Mistrzostw Europy Łucznictwa Tradycyjnego na Węgrzech.

Zaproszenie otrzymałam z uwagi na to, że w ubiegłym roku wzięłam udział w pierwszych Mistrzostwach Świata Łucznictwa Tradycyjnego – wyjaśnia Marzena Goike. – Międzynarodowa federacja ma swoją siedzibę na Węgrzech i organizuje takie imprezy, między innymi mistrzostwa Europy. Zaprosili też ekipę z Polski. Korzystając z tej sposobności z chęcią do nich wrócę i chętnie po raz kolejny zmierzę się z bardzo silną ekipą z Węgier. Zapowiedziały się też inne kraje. Wyczytałam z listy uczestników, że pojawią się reprezentacje Indonezji czy Tunezji. Ja jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że dobrze wypadnę i z takim nastawieniem jadę.

Podczas łuczniczych zawodów będą obowiązywały ściśle określone reguły i wymagania. Marzena Goike mówi, że już we wtorek będzie weryfikacja sprzętu pod kątem zgodności z regulaminem. Łuczniczka ma nadzieję, że przejdzie ją pozytywnie, ponieważ w zeszłym roku strzelała z tego samego łuku. Potem rozpoczną się zmagania turniejowe, których półfinał i finał przewidziano na sobotę.

Sobota będzie bardzo trudnym dniem, bo planuję do finału dojść. Takie są moje zamiary i nie odpuszczę. Finał musi też być mój – zapowiada M. Goike.

Łuczniczkę z powiatu lęborskiego przepełnia ogromna radość i chęć zwycięstwa. Nam pozostaje zatem życzyć jej

jak najlepszych wyników! (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.