K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rzeźbiarski pejzaż wybrzeża

0

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku serdecznie zaprasza wszystkich na kolejny etap warsztatów rzeźbiarskich, podczas których będziemy poszukiwać odmiennej formy pejzażu wybrzeża.

Etap III Poddąbie odbędzie się w czwartek, 17 sierpnia. O godzinie 13 spotykamy się w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, skąd będzie możliwość przejazdu samochodem do Poddąbia, a następnie powrotu do Ustki/Słupska. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (nr tel. 530 558 750) w sprawie rezerwacji miejsc. Jest też możliwość dojazdu we własnym zakresie. Oczywiście, mając na uwadze balans pomiędzy odpoczynkiem a pracą i wielką nadzieję na korzystną pogodę sprzyjającą spędzeniu czasu na łonie natury, zachęcamy do zabrania koca, leżaka, napojów chłodzących i lekkich przekąsek.

Akcja składa się z serii warsztatów, które odbędą się na plaży w Ustce oraz pozostałych plażach graniczących. Myślą przewodnią działania jest stworzenie pejzażu miejsc przez wykonanie odlewów gipsowych do piasku, w efekcie czego powstaną płytki o wymiarach 20×20 cm. Następnie zostaną one wyeksponowane w formie instalacji w przestrzeni. Celem działań jest zaangażowanie ludzi przebywających na plaży do aktywności twórczej oraz pokazanie potencjału miejsca do działań o innym charakterze niż bierny relaks. (opr. rkh)

Fot: BGSW

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.