K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bus pełen książek

0

Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku przez cały rok zachęca do sięgania po książki. Dziś czytelnictwo wśród najmłodszych promował specjalny książkobus, który przez zabawę wprowadzał dzieci w świat słowa drukowanego.

Nietypową akcję promocji czytelnictwa wśród dzieci przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Słupsku wspólnie z wydawnictwem Media Rodzina. Na placu Zwycięstwa stanął książkobus, w którego wnętrzu przygotowano dla najmłodszych gry i zabawy z książkami.

Przede wszystkim obcujemy z książką – mówi Monika Skikiewicz, bajarka z wydawnictwa Media Rodzina. – Dzieciaki ją widzą, dotykają, oglądają i słuchają. Starszaki również czytają. Przygotowane są dla dzieciaków legitymacje detektywistyczne, które na miejscu podpisują swoją linią papilarną. Ponadto rozmawiamy o tym, co powinien mieć najbardziej rozwinięty detektyw, czyli wszystkie zmysły. Do tego zachęcam do kontynuowania tej zabawy z nauczycielkami. Jeżeli są tutaj grupy, to w szkolnych ławkach mogą kontynuować tę zabawę. Dzieci otrzymują też zakładki i książeczki ufundowane przez wydawnictwo.

Niestandardowy sposób zachęcania do sięgnięcia po książkę bardzo spodobał się najmłodszym, którzy w interaktywny sposób mogli uczestniczyć w opowiadanych w książkach historiach.

Dzieciaki spotykają się z bajarką w zaczarowanym autobusie, a to jest miejsce niezwykłe, w którym bardzo dużo można poprzez myśli stworzyć. A dzieciaki mają wyobraźnię niesamowitą – zapewnia Danuta Sroka, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku. – Ja sama, będąc w tym autobusie, w tej zaczarowanej skrzynce miałam inne postrzeganie świata. Pozytywne.

Wydawnictwo przekazało także miejskiej książnicy wartą 8 tys. złotych kolekcję książek dla dzieci, które teraz trafią na biblioteczne półki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.