K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oszustki z dodatkiem

0

Mieszkańca Słupska odwiedziły dwie kobiety, które podawały się za pracowników służby zdrowia. Mężczyzna wpuścił je do mieszkania i stracił kilka tysięcy złotych oszczędności.

Wczoraj (16 sierpnia) policjanci ze Słupska dostali zgłoszenie, że do drzwi jednego z mieszkań w tym mieście zapukały dwie kobiety, które podawały się za pracowników służby zdrowia. Jako powód wizyty podały przyznany dodatek medyczny, który uzależniony jest od wywiadu, który muszą przeprowadzić. Mężczyzna wpuścił kobiety do mieszkania. Jedna z nich zajęła 84-letniego lokatora rozmową, natomiast druga – pod pozorem mierzenia mieszkania – przeszukiwała dom. Po kilku minutach kobiety opuściły mieszkanie. Mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą oszustek i powiadomił policję. Stracił kilka tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji I w Słupsku.

Policjanci apelują o wzmożoną czujność. Nie bądźmy łatwowierni i nie dajmy się oszukać. Nie dajmy się nabrać wymyślonym historyjkom o wnuczkach, pracownikach instytucji czy też policjantach. Jeżeli coś wzbudza nasz niepokój, nie zwlekajmy i informujmy policję. Szybka reakcja oraz natychmiastowe działania mundurowych zwiększą możliwość złapania oszustów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.