K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lęborskie zakończenie lata

0

Impreza plenerowa związana z symbolicznym zakończeniem lata w Lęborku odbędzie się w ostatnią sobotę wakacji, 26 sierpnia. W programie, między innymi, Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych. Wieczorem wystąpi zespół Kombii.

Tegoroczna impreza z cyklu Pożegnanie Lata w Lęborku odbędzie się na placu Pokoju w sobotę, 26 sierpnia. Plenerowa zabawa rozpocznie się Ogólnopolskim Przeglądem Orkiestr Dętych o godz.10.

Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku zapowiada udział w przeglądzie orkiestry ze Szwecji. Wszystkie zespoły zaprezentują się przemarszem przez ulicę Staromiejską, a następnie na placu Pokoju wykonają wspólny utwór. Potem przyjdzie czas na koncerty poszczególnych orkiestr.

Tradycyjnie nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. W programie, między innymi, muzyczny komiks teatralny dla dzieci zatytułowany „Hulay dusza…” przy zbiegu ulic Staromiejskiej i Reja.

Po orkiestrach na scenie pojawi się Baltic String Quartet, który zaprezentuje muzykę klasyczną w nieci lżejszym wydaniu. Gospodarzem kolejnego punktu programu będzie kabaret Rewers. Gwiazdą wieczoru będzie zespól Kombii, którego koncert zaplanowano na godz. 20.30. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.