K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ścigali pijanego kierowcę

0

Czterech rannych funkcjonariuszy i rozbite radiowozy. To wynik czwartkowego policyjnego pościgu ulicami Słupska za nietrzeźwym kierowcą. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 42 lat.

Jak już informowaliśmy w wydaniu internetowym, wczoraj w godzinach popołudniowych na ulicy Deotymy policjanci zatrzymywali do kontroli jeden z pojazdów. Wówczas kierowca terenowego mitsubishi potrącił usiłującego zatrzymać go funkcjonariusza i zaczął uciekać przez centrum miasta. Przejeżdżając przez plac Zwycięstwa zawrócił w kierunku Tuwima. Tam na wysokości ronda przy placu Dąbrowskiego czekał już na niego drugi radiowóz, który zablokował jezdnię ustawiając się w poprzek drogi. Tym razem uciekinier również nie miał zamiaru się zatrzymać i z impetem staranował policyjny samochód. Od razu do mitsubishi podbiegli funkcjonariusze, aby obezwładnić pijanego kierowcę. Z pikapa udało im się wyciągnąć pasażera.

Uciekinier nie zamierzał zastosować się do poleceń policjantów. Zaczął gwałtownie cofać i zderzył się z ustawionym za nim radiowozem próbującym zablokować mu drogę ucieczki. Jeden z policjantów wskoczył do mitsubishi i po kilkusetmetrowej jeździe i szamotaninie na wysokości Centrum Handlowego Wokulski obezwładnił kierowcę terenówki. Zatrzymany miał we krwi 3.6 promila alkoholu. Jak się później okazało prowadzący pojazd 42-letni Norbert O. kilka dni wcześniej w wyniku kontroli stracił prawo jazdy, właśnie za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Efekt czwartkowego pościgu w samym centrum miasta to dwa rozbite radiowozy, sześciu rannych, w tym dwóch policjantów. Norbert O. odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza policji, spowodowanie wypadku i jazdę w stanie nietrzeźwości. Niedługo do prokuratury trafi wniosek o postawienie mu zarzutów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.