K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śledztwo w sprawie śmierci harcerek w słupskiej prokuraturze okręgowej

0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku będzie prowadzić śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch uczestniczek obozu harcerskiego w Suszku.

Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo i utratę życia oraz uszkodzenia ciała kilkudziesięciu uczestników obozu harcerskiego w Suszku.

Do tragedii doszło w wyniku wichury, która w nocy z 11 na 12 sierpnia uderzyła w południową cześć województwa pomorskiego.

Jak informuje prokurator Jacek Korycki, taka decyzja została podjęta ze względu na wielowątkowość sprawy, bardzo dużą liczbę osób pokrzywdzonych oraz konieczność przeprowadzania wielu czynności procesowych. Niezbędne będzie przesłuchanie uczestników obozu zamieszkujących różne rejony kraju, a także zabezpieczenie i analizę dokumentacji działalności służb ostrzegających o zagrożeniach, których pracownicy także zostaną przesłuchani.

Obecnie kontynuowane są czynności podjęte przez prokuraturę chojnicką. Prowadzący śledztwo oczekują teraz na wyniki sekcji zwłok dwóch harcerek. W dalszej kolejności powołany zostanie zespół lekarzy celem określenia uszkodzeń ciała doznanych przez pozostałych uczestników obozu.

Michał Zajko

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.