K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Udogodnienia dla rowerzystów

0

Coraz więcej osób porusza się w mieście jednośladami. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom petentów, ale też pracowników, na dziedzińcu Starostwa Powiatowego w Lęborku zainstalowano dodatkowe stojaki na rowery.

Lęborczanie chętnie poruszają się po mieście rowerami. Z myślą o nich, nie tylko przed sklepami wielkopowierzchniowymi, instalowane są stojaki. Miejsca, w których można pozostawić jednoślad, wyznaczane są też przez zarządców tuż przed wejściami do budynków wielorodzinnych. Miasto również realizuje podobne zadania. Natomiast w tym miesiącu przed lęborskim starostwem dokonano zmian mających nie tylko uporządkować teren dziedzińca.

Każdy klient chce dotrzeć do urzędu – mówi Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski. – Również niepełnosprawni, z myślą o których w przyszłym roku będziemy robić dużą inwestycję. A dzisiaj moda na rowery jest dosyć znacząca. Miejsca taki stojak potrzebuje niewiele, a sądząc po ilości rowerów, które tutaj ja i pracownicy zauważamy, jest to element niezbędny. To się sprawdza, bo nie widać już rowerów przyczepionych do barierek, zagradzających wejście na schody… Jest to takie fajne! Moda, potrzeba, no i to, żeby ludzie mogli korzystać z urzędu w taki właśnie sposób i docierać do niego jak najszybciej.

Przede wszystkim dzisiaj, przy takiej pogodzie, chyba wszyscy poruszają się rowerami – przypuszcza pan Leszek, rowerzysta z Lęborka. – Muszą być jakieś elementy, żeby postawić rower, zapiąć. Akurat tutaj jest to bardzo fajny pomysł.

Rowerzyści z takich architektonicznych udogodnień chętnie korzystają. Jednocześnie należy jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu pozostawionego na stojaku roweru oraz zabraniu z koszyków rzeczy osobistych. To najłatwiejszy sposób, by przeciwdziałać kradzieży. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.