K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Utrudniony przejazd

0

Z utrudnieniami spotkali się dzisiaj, 18 sierpnia, kierowcy przejeżdżający przez Nową Wieś Lęborską. Ograniczenia w ruchu drogowym spowodowane były pracami prowadzonymi na ulicy Polnej. W tej miejscowości także trwa przebudowa skrzyżowania oraz mostu na rzece Kisewa.

W Nowej Wsi Lęborskiej sporo się dzieje. Miejscowość przypomina wielki plac budowy. W pobliżu nowowiejskiego Gminnego Ośrodka Kultury prowadzona jest przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 z drogami powiatową i gminną. Powstanie na nim rondo. Jednocześnie trwa przebudowa mostu na rzece Kisewa. Inwestycja będzie w tym roku zrealizowana. Jednak kierowcy muszą się liczyć się z utrudnieniami.

Wczoraj wystąpiłem do pani starosty i uzyskałem zgodę na zmianę organizacji ruchu drogi przy GOK-u – mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. – Na wniosek mieszkańców była ona jednokierunkowa, a od wczoraj – również na wniosek mieszkańców – jest ona dwukierunkowa na czas budowy. Odciąży to ulice Witosa i Kisewa.

Dzisiaj rozpoczęto też inwestycję gminną na ulicy Polnej. Wójt Ryszard Wittke precyzuje, że remont obejmie odcinek od urzędu w kierunku szkoły. Będzie kładziona nowa nawierzchnia.

Te przedsięwzięcia mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz podniesienia estetyki miejscowości, przez którą przejeżdżają turyści zmierzający do Łeby. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.