K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niebezpiecznie jednośladem

0

W miniony weekend doszło do dwóch zdarzeń z udziałem kierowców pojazdów jednośladowych. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce, m.in. na terenie Łeby. Nietrzeźwy rowerzysta wymusił pierwszeństwo i wjechał w skuter.

Niestety dość często dochodzi do kolizji lub wypadków z udziałem kierowców jednośladów. W minioną sobotę niebezpieczna sytuacja na terenie Łeby spowodowana była nieodpowiedzialnym zachowaniem rowerzysty. Wymusił on pierwszeństwo i wjechał w skuter.

Okazało się, że mieszkaniec województwa wielkopolskiego był pod wpływem alkoholu. Wynik badania mężczyzny wykazał dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Zostały sporządzone wnioski do sądu o ukaranie nietrzeźwego 33-latka, który doprowadził do kolizji. Kolejne ze zdarzeń miało miejsce w Charbrowie, w gminie Wicko.

– Kierujący motocyklem honda ostro hamował i zablokowało mu przednie koło mówi st. sierż. Aleksandra Ligmanowska, KPP w Lęborku. – Konsekwencją tego było uderzenie motocyklisty w stojącego volkswagena.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Zakończyło się pouczeniem motocyklisty. Jednocześnie wydział kryminalny lęborskiej komendy prowadzi postępowanie przygotowawcze dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu oraz rowerzysty, do którego doszło 2 sierpnia, około godziny 11.30 w Lęborku. Przy przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Zwycięstwa i Węgrzynowicza kierujący samochodem potrącił kierującego rowerem mężczyznę, w wyniku czego odniósł on obrażenia ciała i przewieziony został do szpitala w Lęborku, a następnie do Akademii Medycznej w Gdańsku. Świadkowie lub osoby posiadające wiedzę na temat tego zdarzenia są proszone o kontakt telefoniczny z policją pod nr 0-59-8634-870 lub nr alarmowy 112 ewentualnie z najbliższą jednostką policji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.