K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawa za 50 tysięcy

0

W pobliżu Szkoły Podstawowej nr 7 w Lęborku powstał nowy plac zabaw. Ogródek jordanowski będzie ogólnodostępny. Koszt inwestycji wraz z montażem ogrodzenia odgradzającego teren zabaw od boiska wielofunkcyjnego wyniósł około 50 tysięcy złotych.

Nowy plac zabaw znajduje się w sąsiedztwie kompleksu sportowego dotychczasowego Gimnazjum nr 2 w Lęborku.

Korzystać z niego będzie Szkoła Podstawowa nr 7, bo taka będzie od 1 września, ale też wszyscy mali mieszkańcy tego rejonu Lęborka – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta. – Może z mamą, która będzie na siłowni zewnętrznej, może z tatą, który będzie grał w piłkę, a dziecko będzie mogło przebywać na placu zabaw? Jest tutaj zameczek ze ślizgawkami, jest jeep US Army, jest karuzela… Wszystkie elementy, które – mam nadzieję – będą się podobały.

Potrzebę lokalizacji i utworzenia nowego ogródka jordanowskiego sygnalizowali mieszkańcy tej części miasta.

Wcześniej, u zbiegu ulic Targowa i Wyspiańskiego mieli taki zaczątek placu zabaw. Teren ten został inaczej zagospodarowany. Burmistrz mówił, że w kompleksie siłowni przy Szkole Podstawowej nr 7 powstanie plac zabaw i ta zapowiedź jest teraz realizowana. Koszty, łącznie z płotem mającym być takim buforem bezpieczeństwa, to około 50 tysięcy złotych – podsumowuje sekretarz Kurzydło.

Kolorowy obiekt „Pod papugami” powstał ze środków budżetu miasta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.