K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mostnika na sprzedaż

0

Ratusz chce zmienić dotychczasowy charakter ulicy Mostnika. Powstaną tam liczne lokale usługowe, które mają tchnąć nowe życie w przyzamkowy rejon miasta.

Stan jednej z najbardziej uczęszczanych słupskich ulic, prowadzących od zabytkowego kompleksu zamkowego do Starego Rynku, od dawna urągał mianu „reprezentacyjna”. Ulica Mostnika nie miała szczęścia do projektów remontowych, a jej obecność w nich i nagłe znikanie zasługuje na osobną opowieść. Skutkiem tego są zrujnowane chodniki i pełna dziur nawierzchnia jezdni. Teraz ma to się zmienić za przyczyną zaangażowania w projekt środków w wysokości 1,5 miliona złotych.

Marek Biernacki, wiceprezydent Słupska, zapowiada, że układ komunikacyjny przyzamkowej ulicy zostanie w całości zreorganizowany. Aby wygospodarować więcej przestrzeni na miejsca parkingowe i uspokoić ruch w obrębie traktu spacerowego, wprowadzone będą ciągi jednokierunkowe. Ulica ma ożyć także nowymi punktami i lokalami usługowymi. Niestety, nie można powiedzieć, kiedy zacznie się realizacja tego projektu. Nie pierwszy to raz urzędnicy ratusza chwalą się swoimi pomysłami w sposób sugerujący etap… po wbiciu pierwszej łopaty. Tymczasem do załatwienia pozostaje mały szczegół. Są nim fundusze na projekt.

W sprawie środków na rewitalizację czekamy na decyzję marszałka województwa pomorskiego, dlatego nie podajemy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących inwestycji. Chciałbym jednak przypomnieć, że nasze przedsięwzięcie wpisane zostało do projektów w ramach miejskiego obszaru funkcjonalnego, który będziemy realizować na terenie Słupska, więc Mostnika w najbliższym czasie na pewno będzie jedną z ulic, z których będziemy dumni – zapewnia prezydent Robert Biedroń.

Niecierpliwych słupszczan uspokajamy: perspektywa „niedługiego czasu” jest korzystniejsza, niż „ujęliśmy w planach”, a sam projekt został wysoko oceniony. Według zapewnień wiceprezydenta Biernackiego – podobnie jak węzeł transportowy. Oby tylko nie stanął w kolejce po pieniądze takiej jak on…

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.