K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Turyści w muzeum

0

Kiepska pogoda raczej nie sprzyja plenerowym wędrówkom. Z racji tego w Lęborku największym zainteresowaniem cieszą się atrakcje zlokalizowane pod dachem, dlatego muzeum i baszty są miejscami chętnie odwiedzanymi przez turystów.

Do Łeby w powiecie lęborskim turystów w czasie wakacji przyciągają przede wszystkim plaża i morze, natomiast w pochmurne i deszczowe dni celem ich podróży stają się zabytki i muzea zlokalizowane w regionie. W Lęborku sporym zainteresowaniem przyjezdnych cieszą się m.in. baszty. Krzysztof Siwka z Muzeum w Lęborku szczególnej uwadze mieszkańców i turystów poleca baszty nr 24 i 27. W pierwszej z nich eksponowane są kopie zbroi rycerskich, ubrań i uzbrojenia, a od muzealników usłyszeć można opowieści o zwyczajach rycerzy.

Natomiast w budynku lęborskiego muzeum oprócz stałych ekspozycji i bogatych zbiorów można oglądać także wystawę czasową zatytułowaną Rybactwo i rybołówstwo na Pomorzu, prezentowaną w galerii „Strome Schody”. Urszula Walburg informuje, że ta tematyka eksponowana będzie do polowy września. Zwiedzając wystawę można poznać bardzo bogatą i różnorodną historię rybaków. Ich styl życia, bo – jak przekonuje muzealniczka – rybactwo było także stylem życia determinującym wiele aspektów życia na Pomorzu.

Letnia wystawa czasowa prezentuje zbiory Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku, gdańskiego Muzeum Narodowego oraz Biblioteki Miejskiej w Łebie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.