K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Usłyszał zarzuty

0

Pirat drogowy, który w ubiegły czwartek uciekał ulicami Słupska przed policją usłyszał prokuratorskie zarzuty. Mężczyzna odpowie między innymi za czynną napaść na funkcjonariusza i jazdę pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że w czwartek pijany kierowca terenowego mitsubishi w centrum Słupska uciekał przed policyjnymi radiowozami. Początek pościgu miał miejsce na ulicy Deotymy, gdzie patrol próbował zatrzymać mężczyznę do kontroli. Ten jednak przyśpieszył i potrącił jednego z funkcjonariuszy. Policjanci dopiero przy placu Dąbrowskiego zatrzymali pirata drogowego, blokując mu drogę swoimi samochodami. Teraz Prokuratura Rejonowa w Słupsku postawiła Norbertowi O. sześć zarzutów: czynną napaść na policjanta, spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia, jazdę pod wpływem alkoholu, stawianie czynnego oporu i znieważenie funkcjonariusza policji. Dodatkowo na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Przeprowadzane badanie wykazało, że kierujący mitsubishi miał we krwi 3,6 promila alkoholu. Ponadto zatrzymany stracił prawo jazdy już w 2013 roku, a kilka dni temu również był zatrzymany do kontroli drogowej. Piratowi drogowemu za popełnione czyny grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.