K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Filmowy przewodnik

0

Jeśli ktoś lubi spędzać aktywnie czas, może połączyć rekreację wodną z pracą artystyczną i udziałem w konkursie „Filmowy przewodnik”. Organizatorami konkursu są Komenda Główna Policji przy współpracy z Zarządem Głównym Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiele osób wolne dni spędza wypoczywając nad wodą oraz uprawiając sporty wodne. Należy pamiętać, aby zarówno w rejonach nadmorskich, jak i w okolicach mniejszych zbiorników wodnych przestrzegać zasad bezpieczeństwa, a w szczególności korzystać tylko z wyznaczonych i strzeżonych kąpielisk.

Jeśli ktoś preferuje taki wypoczynek, to może połączyć rekreację z pracą artystyczną i wziąć udział w konkursie „Filmowy przeWODNIK”. Wystarczy zebrać ekipę filmową (maksymalnie pięć osób, które nie ukończyły 18 lat), znaleźć pełnoletniego opiekuna oraz nakręcić 30-sekundowy spot promujący bezpieczne przebywanie w wodzie i nad wodą. Następnie filmik wraz z kartą zgłoszeniową wysłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

Szczegółowe informacje oraz regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej:

www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda

Konkurs jest jednym z elementów ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.