K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomóc poszkodowanym

0

We wtorek odbyła się nadzwyczajna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Radni podjęli decyzję o przekazaniu środków finansowych na likwidację skutków żywiołu oraz zakup pilarek łańcuchowo-spalinowych.

Sejmik Województwa Pomorskiego podjął wczoraj, 22 sierpnia, rezolucję w związku z sytuacją po nawałnicy, która nawiedziła obszary naszego województwa w nocy z 11 na 12 sierpnia.

To była sesja zwołana w trybie nadzwyczajnym – mówi Alicja Zajączkowska, radna sejmiku województwa pomorskiego. – Uczciliśmy pamięć osób które zginęły podczas tej nawałnicy. Odnieśliśmy się też do trudnej sytuacji, jaką maja mieszkańcy powiatów chojnickiego, bytowskiego, kościerskiego i kartuskiego. Podziękowaliśmy też wszystkim tym, którzy zaangażowali się w akcję ratowniczą na początku. Bardzo dużo dobrych słów padło pod adresem ochotniczej i państwowej straży pożarnej, bo to strażacy pierwsze i najważniejsze rzeczy wykonali.

Dokonano również zmian w budżecie województwa pomorskiego na 2017 rok. Przeznaczono dwa miliony złotych na likwidację skutków żywiołu w rejonie dróg wojewódzkich w Bytowie, Chojnicach i Kartuzach. Środki przeznaczone zostaną, m.in. na odtworzenie konstrukcji dróg. Radna Zajączkowska wskazuje również na konieczność naprawy barierek ochronnych czy oznakowania dróg. Przyznane pieniądze mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo komunikacyjne. Natomiast 100 tysięcy złotych otrzymają ochotnicze straże pożarne z przeznaczeniem na zakup pilarek pomocnych przy usuwaniu powalonych i połamanych drzew.

Pilarki do jednostek ochotniczych straży pożarnych trafią za pośrednictwem gmin. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.