K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekord dla zwierzaków

0

Słupscy urzędnicy ratuszowi zachęcają do niesienia pomocy zwierzakom przebywającym w schronisku. Aby stać się darczyńcą, wystarczy jedno kliknięcie.

Wakacje są każdego roku jednym z trudniejszych okresów w schroniskach dla zwierząt. Boksy bywają przepełnione wyrośniętymi „prezentami pod choinkę”, będącymi przeszkodą w organizowaniu urlopowych wyjazdów. W ubiegłym roku zainaugurowana została akcja „Rekordowa miska”, która pozwoliła zgromadzić 21 ton karmy. W tym roku inicjatywa jest powtarzana, a wśród schronisk będących jej beneficjentem może być także słupska placówka. Warunkiem jest jej wsparcie w internetowym głosowaniu.

Zbiórka trwa w całej Polsce przez 30 dni, zakończy się 9 września. Klikając w aplikację na portalu Ceneo, pomagać można wielu placówkom zajmującym się opieką nad czworonogami, dlatego prezydent Robert Biedroń zachęca słupszczan do włączenia się w charytatywną akcję.

Dodatkowym efektem udziału w tej akcji może być pobicie rekordu Guinnessa w ilości zebranej karmy. Szczegóły przedsięwzięcia zamieszczone zostały na portalu www.ceneo.pl, na którym trwa już głosowanie.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.