K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kradzież za kradzieżą

0

W powiecie lęborskim często dochodzi do kradzieży rowerów. Do policji wpływa duża liczba zgłoszeń dotyczących tego rodzaju przestępstw. Funkcjonariusze apelują do właścicieli jednośladów o szczególną ostrożność i odpowiednie zabezpieczanie swoich pojazdów.

Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach powiatu lęborskiego. Cykliści pozostawiający swoje pojazdy nieodpowiednio zabezpieczone narażeni są na ich utratę. Złodzieje wykorzystują wszelkie okazje do kradzieży, zwłaszcza w czasie wakacji, kiedy często wyruszamy w podróż na dwóch kółkach. Jak skutecznie zadbać o swój rower?

W miarę możliwości pozostawiać rowery w zasięgu monitoringu – radzi st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku. – Nie trzymamy rowerów na klatkach schodowych. Nawet, jeśli jest domofon. Rower warto przechowywać w dobrze zabezpieczonym przed włamaniem pomieszczeniu. Przydatną wskazówką jest także sfotografowanie pojazdu oraz numeru ramy. W razie kradzieży ułatwi to pracę funkcjonariuszom.

O czym należy jeszcze pamiętać? Policja apeluje, aby rowery kupować w sklepach firmowych, a nie z tak zwanej drugiej ręki.

Posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem, za które w zależności od okoliczności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.