K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przy żabkach z Wyspiańskim

0

Akcja Narodowego Czytania w Lęborku odbywać się będzie w centrum miasta przy fontannie z żabkami. W tym roku lekturą będzie „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Scenerię stanowić będą dekoracje nawiązujące do przyjęcia weselnego z przełomu XIX i XX wieku.

Mieszkańcy powiatu lęborskiego będą mogli wziąć udział we wspólnym czytaniu „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania w Lęborku odbywać się będzie w centrum miasta przy fontannie z żabkami.

Bardzo serdecznie zapraszam na wesele, a czy to będzie wesele kaszubskie, czy krakowskie, musicie państwo sami sprawdzić – zachęca Jan Kiśluk, dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ziemia Lęborska-Łeba”. – Atrakcji przygotowaliśmy sporo. Zapraszam w sobotę. Od godz. 12 jesteśmy przy żabkach. Będzie tam stoisko z możliwością posłuchania, poczytania… No i inne ciekawe rzeczy, o których nie chcę jeszcze mówić.

Animatorzy w stylizowanych kostiumach bohaterów dramatu będą czytać fragmenty „Wesela” oraz zachęcać widzów do aktywnego udziału w wydarzeniu. Jan Kiśluk zapowiada, że będzie gdzie usiąść i będzie czego spróbować. Wśród czytających znajdą się przedstawiciele samorządowców, ale włączyć się do czytania będą mogły także inne osoby.

Przygotowana zostanie również wystawa pokazująca publikacje dotyczące dramatu Stanisława Wyspiańskiego. Niewątpliwą atrakcją będzie wiązanka tańców i melodii krakowskich w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborska”. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.