K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sport dla każdego

0

Starostwo powiatowe w Słupsku, wspólnie z domami pomocy społecznej, drugi raz zorganizowało spartakiadę dla osób niepełnosprawnych. Impreza poprzez sport integruje osoby często społecznie wykluczone.

Kilkudziesięciu wychowanków domów pomocy społecznej z powiatu słupskiego, rywalizowało w drugiej spartakiadzie osób niepełnosprawnych. Na obiektach usteckiego OSiR-u przygotowano dla nich szereg konkurencji sportowych. W sumie rywalizowano w 12 dyscyplinach, m.in. w slalomie, rzucie do celu, rzucie piłeczką, biegach sztafetowych oraz w sprincie na 40 metrów.

Chociaż spartakiada to głównie okazja do wspólnego spędzania czasu i dobrej zabawy, na brak emocji sportowych nie można było narzekać. Zawodnicy – podkreśla Romuald Rasiak, sędzia główny zawodów – reagowali bardzo emocjonalnie, przeżywając każdą porażkę i każde zwycięstwo.

Na każdego uczestnika spartakiady czekał upominek i okolicznościowy medal. Zawodów nikt nie opuścił z pustymi rękoma, a sportowcy czas pomiędzy konkurencjami spędzali na regeneracji sił w ogródku gastronomicznym.

Tu absolutnie nie chodzi o rywalizację, wynik, raczej o zabawę i integrację. Każdy wyjedzie stąd z medalem i pamiątkami. W imprezie udział biorą nie tylko zawodnicy, ale i kibice, mieszkańcy domów pomocy, którzy specjalnie przyjechali na spartakiadę, aby integrować się z osobami zdrowymi i chorymi – mówi Monika Bill, dyrektorka DPS Lubuczewo.

Sami zawodnicy do imprezy podeszli z entuzjazmem i w dobrych nastrojach zakończyli swoje sportowe zmagania. Spartakiada na stałe zagościła już w kalendarzu, tak więc za rok planowana jest jej kolejna edycja.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.