K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zagrożenia na mapie

0

Funkcjonowanie policyjnej mapy zagrożeń staje się inspiracją dla mieszkańców, by zgłaszać policji kolejne miejsca notorycznego zakłócania porządku publicznego. Coraz więcej sygnałów dotyczy również miejsc zagrażających bezpieczeństwu ludzi.

Jak już informowaliśmy, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest aplikacją pozwalająca mieszkańcom zgłaszać policji najbardziej uciążliwe problemy – od spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych po notoryczne przekraczanie prędkości. Coraz częściej z tej elektronicznej możliwości korzystają mieszkańcy Słupska i powiatu.

Otrzymaliśmy w zeszłym miesiącu informacje dotyczące spożywania alkoholu w miejscowości Damno oraz na ulicy Wileńskiej w Słupsku. Użytkownicy aplikacji szczegółowo zaznaczyli miejsca, w których miało dochodzić do tego typu zdarzeń. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję, potwierdzili zgłoszone sytuacje. Na osoby, które spożywały alkohol, nałożone zostały mandaty. Teren ten nadal będzie kontrolowany – zapewnia Sebastian Cistowski z KMP w Słupsku.

Policja zachęca wszystkich mieszkańców miasta i regionu do korzystania z aplikacji i dokonywania zgłoszeń o niepokojących ich sytuacjach. Jednocześnie przypomina, że strona Krajowej Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.