K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ostatni sierpniowy weekend

0

Ostatni weekend sierpnia wiąże się zazwyczaj ze wzmożonym ruchem na drogach. Nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców czuwała większa niż zazwyczaj liczba policjantów. W piątek, 25 sierpnia, przeprowadzono działania pod nazwą „Prędkość”.

Policyjne działania pod nazwą „Prędkość” mają charakter międzynarodowy. Biorą w nich udział funkcjonariusze z ponad 20 krajów. Działania koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Akcję przeprowadzono w ostatni piątek sierpnia. Tego dnia na terenie powiatu lęborskiego – jak informuje st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku – skontrolowano 36 pojazdów. Odnotowano 36 wykroczeń, 30 kierowców ukaranych zostało mandatami, a pięciu pouczono. Wśród mandatów 16 otrzymali kierowcy za przekroczenie prędkości, a jeden stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 51 km/godz.

Brawura, pośpiech oraz chęć zaimponowania innym kierowcom to główne czynniki, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości. – Takie kontrole są wzmożone w okresie wakacyjnym, bo ruch na drogach jest większy – wyjaśnia Aleksandra Ligmanowska.

Według policyjnych statystyk, w 2016 roku z powodu niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 7.195 wypadków, w których zginęło aż 846 osób a 9.619 zostało rannych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.