K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Samorządowe wsparcie

0

Gminy z terenu powiatu słupskiego solidarnie włączyły się w pomoc zniszczonym przez nawałnice pomorskim miejscowościom. Poszkodowanym powiatom łącznie przekażą 300 tysięcy złotych.

Wszystkie gminy wchodzące w skład powiatu słupskiego zadeklarowały wsparcie finansowe dla zdewastowanych przez żywioł miejscowości. Każdy z dziesięciu samorządów lokalnych przekaże taką sumę, na jaką stać jego budżet. Razem od wszystkich darczyńców uzbierało się 300 tysięcy złotych, które stanowić będą pomoc celową dla poszkodowanych jednostek. Paweł Lisowski, członek zarządu powiatu słupskiego, wyjaśnia, że pieniądze trafią do trzech powiatów – kościerskiego, chojnickiego i bytowskiego. Podczas sesji rad poszczególne gminy podejmują stosowne uchwały i od razu uruchamiany jest mechanizm przelewów bankowych.

Pomoc dla poszkodowanych została udzielona nie tylko w formie pieniężnej. Obojętni na ich los nie pozostali mieszkańcy powiatu, którzy sami organizowali zbiórki na rzecz potrzebujących. Warto też podkreślić poświęcenie strażaków z jednostek OSP za darmo pracujących przy usuwaniu skutków kataklizmu. W miejscach największych zniszczeń w bardzo trudnych warunkach udzielali oni poszkodowanym pomocy, często narażając własne zdrowie. W pierwszych dniach po nawałnicy ludności pomagało 15 jednostek ochotniczych straży pożarnych, czyli około 100 strażaków.

Wcześniej wsparcia finansowego udzieliły również miasta z naszego regionu. Zarówno Ustka, jak i Słupsk na pomoc przeznaczyły po 50 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.