K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czołówka w Nowęcinie

1

Na skrzyżowaniu równorzędnym w miejscowości Nowęcin koło Łeby doszło do wypadku. Czołowo zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe. Kobietę i czteroletnie dziecko przetransportowano do szpitala.

W Nowęcinie, w gminie Wicko, doszło zderzenia czołowego dwóch pojazdów – volkswagena passata i peugeota 207. Jak informuje st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku, brało w nim udział sześć osób. Dwie osoby z passata – kobieta z czteroletnim dzieckiem – trafiły do szpitala.

Kobieta doznała poważnego urazu. Ma złamany nadgarstek prawej ręki. Funkcjonariusze policji z Łeby dokonali oględzin miejsca zdarzenia i z pomocą strażaków zabezpieczyli pojazdy. Z powodu wypadku droga była dłuższy czas nieprzejezdna i wyznaczony objazd. Kierowców przebadano na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Oboje byli trzeźwi. Samochód peugeot prowadził 77-letni mężczyzna, a za kierownicą passata zasiadał 18-latek.

Osiemnastoletni kierowca miał prawo jazdy od około roku. Do wypadku doszło na skrzyżowaniu równorzędnym. Jak wstępnie ustalono, prowadzący volkswagena powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu. Ze względu, że był to wypadek sporządzono wniosek do sądu w sprawie o przestępstwo. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Proszę osoby poszkodowane w wypadku o pilny kontakt w bardzo ważnej sprawie – 697723210 Arkadiusz