K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pieniądze dla obywateli

0

Rusza kolejna edycja budżetu partycypacyjnego w Słupsku. Ogłoszono już listę 63 wniosków podzielonych na zadania infrastrukturalne, ogólnomiejskie i lokalne.

To już piąta edycja słupskiego budżetu partycypacyjnego. W tym roku miasto przeznaczyło na ten cel 2 miliony złotych, podzielone na trzy kategorie. Najwięcej środków skierowano na zadania infrastrukturalne lokalne, bo 1.200.000 złotych. Pula 500 tysięcy została wydzielona do realizacji zadań infrastrukturalnych ogólnomiejskich, a 300 tysięcy złotych będzie wykorzystane na projekty społeczne. Głosowanie przeprowadzone zostanie w dniach od 4 do 25 września. W sumie przyjęte zostały 63 projekty, w tym 11 ogólnomiejskich infrastrukturalnych i 15 infrastrukturalnych lokalnych – po cztery w okręgach pierwszym, drugim i czwartym oraz 3 w trzecim – a także 37 projektów społecznych. W trakcie oceny merytorycznej odrzucono siedem wniosków.

Mieszkańcy swój głos na poszczególne projekty mogą oddać poprzez stronę internetową słupsk.wybiera.pl lub w 12 wyznaczonych punktach – głównie bibliotekach i domach kultury. Wzór tegorocznej karty do głosowania różni się od obowiązującego dotąd. Zmiany graficzne mają uprościć wypełnienie dokumentu, aby w jak największym stopniu wyeliminować liczbę głosów uznanych za nieważne z powodu błędów w oznaczeniu wybranych projektów. Każdy głosujący na jednej karcie pięć razy dokonuje swojego wyboru – na jedno zadanie infrastrukturalne ogólnomiejskie, na jedno lokalne i trzy na działania społeczne. Iwona Chrapkowska-Wielgomas z Urzędu Miejskiego w Słupsku przyznaje, że w ubiegłym roku podczas weryfikacji kart do głosowania wiele z nich zostało odrzuconych z powodu niezgodnej z regulaminem liczbą zakreślonych przez słupszczan projektów.

W tym roku obniżono wiek uprawniający do udziału w głosowaniu. Mogą do niego przystąpić osoby urodzone przed 1 stycznia 2004 roku. Ogłoszenie wyników i zwycięskich projektów nastąpi w październiku.

Na naszej stronie internetowej zamieszczamy pełny wykaz projektów poddanych głosowaniu.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.