K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W areszcie za gwałt?

0

W jednej z podlęborskich miejscowości miało dojść do gwałtu na kobiecie. Prokuratura Rejonowa w Lęborku prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wobec 57-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego zastosowano tymczasowe aresztowanie.

Dramatyczne wydarzenia miały się rozegrać w ubiegłym tygodniu, w nocy z 24 na 25 sierpnia, w jednej z miejscowości na terenie powiatu lęborskiego. 57-latek miał dokonać gwałtu na o połowę od siebie młodszej kobiecie.

Tutejsza prokuratura prowadzi śledztwo przeciwko 57-letniemu mieszkańcowi powiatu lęborskiego – mówi Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku. – Zarzucono mu popełnienie przestępstwa zgwałcenia.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu. Prokurator Wegner informuje, że złożył on obszerne wyjaśnienia. W związku z tym do Sądu Rejonowego w Lęborku skierowany został wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania i sąd ten wniosek uwzględnił. Za przestępstwo zgwałcenia 57-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kobieta i mężczyzna nie byli ze sobą spokrewnieni. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.