K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rodzinny piknik

0

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w tradycyjny już sposób zakończył wakacje, organizując rodzinny festyn w parku jordanowskim. Jak co roku na dzieci czekały liczne atrakcje i poczęstunek.

Festyn w parku jordanowskim był podsumowaniem pracy placówek wsparcia dziennego, które w okresie letnim prowadziły dla dzieci program zajęć wakacyjnych. Na pikniku bawili się wszyscy podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz maluchy z miasta i okolic.

Pomimo niesprzyjającej tego roku aury staraliśmy się zapewnić dzieciom jak najatrakcyjniejsze wakacje – mówi Malina Iwaszko, kierownik placówek wsparcia dziennego. – Korzystaliśmy z instytucji słupskich – np. z biblioteki, w której odbywały się zajęcia edukacyjne. MCK z kolei zorganizował dla dzieci dwutygodniową akcję przy ulicy Długiej. Ponadto nasi podopieczni chodzili do Centrum Kultury Rosyjskiej i Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Teraz natomiast mamy finał, czyli wioskę Wikingów i festyn.

W tym roku atrakcji na pewno nie zabrakło. Najmłodsi mogli nauczyć się strzelać z łuku lub wziąć udział w pokazowych lekcjach szermierki. Ci nastawieni mniej wojowniczo puszczali bańki mydlane i częstowali się przygotowanymi przez organizatorów przysmakami.

Robimy to głównie po to, aby naładować dzieci, po pierwsze, energią słoneczną na nowy rok szkolny, po drugie – aby pokazać, że warto z nami spędzać czas. Dzieci zamiast siedzenia przed tabletami, ekranami telewizora czy komputera wychodzą w plener, na świeże powietrze, spotykają się także w placówkach wsparcia dziennego, gdzie aktywnie, w sposób ciekawy, także edukacyjny, uczestniczą w naszych zajęciach – podkreśla Klaudiusz Dyjas, dyrektor MOPR w Słupsku.

Przez cały rok z propozycji czterech słupskich placówek wsparcie dziennego korzysta ponad setka dzieci. Obecni w świetlicach wychowawcy pomagają podopiecznym w nauce oraz organizują zajęcia wypełniające wolny czas.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.